Historický ústav Akademie věd ČR Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Archiv aktualit

Členové Výzkumného centra historické geografie spolupracují s Katedrou geografie UJEP v Ústí n. L. a Muzeem Sokolov na zpřístupnění uranového dědictví Jáchymovska. Více informací zde.

Ústřední archiv zeměměřictví a katastru zve na výstavu Mapy a plány kulturních památek a přírodních zajímavostí.
Výstava se uskuteční 24. června 2016 v budově ČÚZK v Praze – Kobylisích.
Více informací nalaznete na plákatu výstavy a pozvánce.

V nakladatelství Academia vyšla publikace, která představuje Výzkumné centrum historické geografie. Ke stažení je zde.

Kartografická spoločnosť SR zve na Kartografickou konferenci 2016 – Aktivity v kartografii, která se uskuteční 20.–21. října na Stavební fakultě STU v Bratislavě.
Více informací na webu konference nebo v pozvánce.

Státní oblastní archiv v Zámrsku zve 11. června na den otevřených dveří s výstavou na téma Východočeská panství na mapách. Pozvánku stahujte zde.

V úterý 14. června se v Praze koná seminář „Staré mapy pohledem do minulosti a budoucnosti“. Více informací o programu a registraci se dočtete zde.

Krajina z druhé ruky – projekt této publikace pojednávající o konverzích a regeneracích ploch brownfields můžete podpořit zde! Na základě finančního příspěvku můžete získat výtisk publikace nebo možnost zúčastnit se křtu knihy, který proběhne v rámci speciální vlakové projížďky po industirálních krásách Kladna 7. 5. 2016.

Dílna environmentálních dějin pořádá 28.–31. srpna 2016 v Praze letní školu na téma „The Undesirable: How Parasites, Diseases, and Pests Shape Our Environments“. Call for Papers můžete shlédnout zde. Více informací naleznete také na webu českých a slovenských environmentálních historiků. Přihlášky můžete posílat do 20. května 2016.

Výzkumné centrum historické geografie pořádá Středoevropskou konferenci historických geografů (Central European Conference of Historical Geographers).
Konferenci se v Praze ve dnech 31. srpna až 2. zaří 2016.
Více informací na webu konference CECHG 2016 a v prvním cirkuláři.

Ve dnech 12.–13. října 2016. se uskuteční 30. mezinárodní komeniologické kolokvium, jehož tématem je: Fines – Limes – Termini. Hranice mezi filosofickou kategorií, sociální interakcí a kartografickým zápisem. Kolokvium pořádá Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě ve spolupráci s Filosofickým ústavem a Historickým ústavem AV ČR.
Více informací zde. Přihlášku můžete stáhnout zde.