Historický ústav Akademie věd ČR Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Archiv aktualit

Výzkumné centrum historické geografie, Historický ústav Akademie věd ČR, v .v. i. ve spolupráci s Katedrou pomocných věd historických a archivního studia si vás srdečně zvou na přednášku Prof. Jordana DYM (Skidmore College, NY, USA). Přednáška nesoucí název The Mapping Traveller: A Woman’s Perspective? se uskuteční ve čtvrtek 3. dubna 2025 ve 12:30 v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy nám. J. Palacha 1/2, 116 38 Praha, místnost č. 201. Přednáška proběhne v angličtině. Pro více informací prosím kontaktujte dr. Jitku Močičkovou na e-mail: [email protected]. Abstrakt k přednášce naleznete zde

Těšíme se na vaši účast.

Vážení účastníci 21. historickogeografické konference, děkujeme vám i všem zájemcům o historickou geografii za hladký průběh celé konference. Fotografie naleznete zde. Obsah konference včetně výstupu a posterů naleznete již brzy na stránce konference. Již nyní se těšíme na další ročník.

Call for papers - Mezinárodní konference o historii sběratelství map - Vídeň, střední Evropa a dále. Jednodenní konference se bude konat 12. června 2025 na Vídeňské univerzitě. Konferenci pořádají společně Vídeňské centrum pro dějiny sběratelství (Rakousko) a Moravská zemská knihovna v Brně (Česká republika). Konference bude doprovázena posterovou výstavou o kompozitním atlasu Bernarda Paula Molla uchovávaném v Moravské zemské knihovně, který vznikl ve Vídni v 18. století. 

Propozice: název příspěvku, abstrakt o 5-8 větách a krátký životopis v angličtině jsou vítány do 17. března 2025. Oznámení o přijetí příspěvku je plánováno na 31. března 2025. Na prezentaci bude vyhrazen prostor 20 minut. Jednacím jazykem konference bude angličtina. V případě zájmu o účast nebo dalších dotazů se můžete obrátit na organizátory Evu Chodějovskou ([email protected]) a Silvii Tammaro ([email protected]).

Program 21. historickogeografické konference.
Dovolujeme si vás opět pozvat na 21. historickogeografickou konferenci tentokrát s podtitulem "Ohrožené krajiny", která proběhne ve středu 29. ledna 2025 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (Albertov 6, Praha 2).
Oficiální program konference naleznete zde

V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na PhDr. Martinu Tůmovou, Ph.D. ([email protected]) nebo také na Ing. Mgr. Michala Vokurku, Ph.D. ([email protected]). 

Těšíme se na vaši účast.

Pozvánka na událost Dny geografie - Ústí na Labem.
Katedra geografie Přírodovědecké fakulty UJEP
vás tve na Dny geografie. Tématem letošního ročníku je Krajina absencí …. a hledajících. Téma celé události i obsah jednotlivých příspěvků se značně protíná s tematikoou historické geografie a environmentálních dějin. Akce proběhne ve druhém listopadovém týdnu od pondělí do středy (11. 11. až 13. 11. 2024). Naplní budou přednášky, besedy i filmové projekce. Celkový program naleznete zde a pokud se nemůžete zúčastnit prezenčně, je možné sledovat průběh pomocí on-line přenosu na odkazu zde

Pozvánka na 21. historickogeografickou konferenci.
Výzkumné centrum historické geografie – Historical Geography Research Centre (Historický ústav AV ČR a Přírodovědecká fakulta UK), Komise pro historickou geografii a Sekce historické geografie a environmentálních dějin ČGS vás srdečně zvou na 21. historickogeografickou konferenci, která tentokrát přichází s podtitulem "Ohrožené krajiny". Konference proběhne ve středu 29. ledna 2025 ve Velké geologické posluchárně na Přírodovědecké fakultě UK (Albertov 6, Praha 2).

Pozvánku na konferenci naleznete zde. Účastnický poplatek na konferenci činí 100,- Kč a bude možné jej hradit při registraci. V případě zájmu je možné se do 31. 10. 2024 přihlásit s příspěvkemdo 31. 12. 2024 s posterem nebo jen účastí. Přihlášku prosím zasílejte pomocí elektronického formuláře zde, nebo přes odkaz uvedený v pozvánce. V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na PhDr. Martinu Tůmovou, Ph.D. ([email protected]) nebo také na Ing. Mgr. Michala Vokurku, Ph.D. ([email protected]). 

Těšíme se na vaši účast.


Univerzitné výskumné centrum Mateja Bela (FF UCM v Trnave) a Výzkumné centrum historické geografie vás srdečně zvou na Šestou slovensko-českou historickogeografickou konferenci. Konference nese název Historická geografia: výskum, edukácia, aplikácia  a jejím cílem je prezentace stavu výzkumu a vzdelávaní v oblasti historické geografie včetně využití vybraných výsledků bádání ve společenské praxi. Konference se uskuteční 7. 11. 2024 na půdě Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnavě. Podrobné informace včetně termínů a podmínek účasti naleznete v pozvánce a přihlašce

Těšíme se na vaši účast.

Vážení účastníci jubilejní 20. historickogeografické konference, děkujeme vám i všem zájemcům o historickou geografii za příjemnou atmosféru a hladký průběh celé konference. Fotografie z celé akce naleznete zde. Obsah konference včetně výstupu a tematických posterů naleznete již brzy na stránce konference. Doufáme v hojnou účast i v příštím roce a těšíme se na další ročník.

Program jubilejní 20. historickogeografické konference.
Dovolujeme si vás opět pozvat na jubilejní 20. historickogeografickou konferenci tentokrát s podtitulem "Historická geografie - vývoj, trendy a reflexe", která se bude konat ve středu 24. ledna 2024 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (Albertov 6, Praha 2). Oficiální program konference naleznete zde

V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na PhDr. Martinu Tůmovou, Ph.D. ([email protected]) nebo také na Ing. Mgr. Michala Vokurku, Ph.D. ([email protected]). 

Těšíme se na vaši účast.

Pozvánka na jubilejní 20. historickogeografickou konferenci.
Výzkumné centrum historické geografie – Historical Geography Research Centre (Historický ústav AV ČR a Přírodovědecká fakulta UK), Komise pro historickou geografii a Sekce historické geografie a environmentálních dějin ČGS vás srdečně zvou na jubilení 20. historickogeografickou konferenci tentokrát zaměřenou na téma "Historická geografie - vývoj trendy a reflexe". Konference pořádaná od roku 2005 se uskuteční opět v tradičním lednovém termínu, konkrétně ve středu 24. ledna 2024 v Praze na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (Albertov 6, Praha 2). 

Podrobnosti ohledně termínů zaslání návrhů příspěvků a podmínek účasti na konference naleznete v pozvánce. V případě zájmu o účast vypňte prosím přihlášku k účasti. Přihlášku vyplňte i v případě, že se konference zúčastníte bez příspěvku či posteru.

V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na PhDr. Martinu Tůmovou, Ph.D. ([email protected]) nebo také na Ing. Mgr. Michala Vokurku, Ph.D. ([email protected]). 

Těšíme se na vaši účast.

« Předchozí 1 2 3 11 Následující »